Drodzy czytelnicy,

nieuniknionym etapem każdej pasji jest chęć dzielenia się, zarażania nią innych. Podobnie jest z akwarystyką - moją największą życiową pasją, którą chciałbym dzielić z Państwem.

Gdyby rok temu ktoś wywróżył mi, że wkrótce zaangażuję się w tworzenie pisma akwarystycznego - nie uwierzyłbym. Życie lubi jednak przyspieszać bieg wydarzeń. Oto dziś piszę te słowa jako redaktor naczelny nowego miesięcznika , który sam powołałem do życia.

Magazyn Akwarium" to pismo skierowane przede wszystkim do hobbystów, początkujących i średnio zaawansowanych, oraz do osób, które nie mają jeszcze akwarium, ale zastanawiają się nad jego założeniem. Głównym celem, jaki postawiłem przed sobą i członkami redakcji, jest popularyzacja akwarystyki, aby nawet ktoś o niewielkiej wiedzy akwarystycznej zainteresował się tą dziedziną na poważnie. 

W nadtytule .Magazynu Akwarium" nieprzypadkowo znalazły się słowa : porady, praktyka, hobby. To nasze motto. Dużą część .Magazynu Akwarium" zajmują artykuły podające gotowe rozwiązania najbardziej typowych problemów. Akwaryści bardziej doświadczeni , pragnący poszerzyć swoją wiedzę, także znajdą tu coś dla siebie. Polecamy rubryki o akwarium morskim, opisy ryb w ich warunkach naturalnych, a także tłumaczenia artykułów znanych autorów zagranicznych.

Pismo przygotowywane jest przez zawodowych dziennikarzy, którzy są jednocześnie doświadczonymi akwarystami i miłośnikami wodnego świata. Pragniemy zapewnić najwyższą jakość publikowanych materiałów. Dołożymy wszelkich starań, by były ciekawe, zrozumiałe i przydatne. 

Pismo tworzymy dla Państwa, naszych czytelników. Chcielibyśmy, abyście mieli duży udział w  kształtowaniu go. Pragniemy spełniać Państwa potrzeby i oczekiwania. Bardzo ważne są dla nas opinie, sugestie, dzielenie się własnymi doświadczeniami. Część naszego magazynu poświęcamy prezentacji Państwa akwariów, ciekawym historiom, autorskim rozwiązaniom. 

Głęboko wierzę, że nasza misja się powiedzie. Z prawdziwą dumą oddaję w Państwa ręce pierwszy numer .Magazynu Akwarium".

Dariusz Firlej